REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Poznań już po raz piąty został najlepszą w gminą w Polsce
Stolica Wielkopolski po raz piąty została najlepszą w gminą w Polsce. Poznań zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii w prestiżowym rankingu Dziennika Gazety Prawnej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Warszawa wybuduje ponad 4 tys. nowych mieszkań na wynajemartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa wybuduje ponad 4 tys. nowych mieszkań na wynajem
W ciągu najbliższych kilku lat liczba miejskich mieszkań TBS w stolicy zwiększy się o ponad 4 tys. Powstaną nowe budynki przy ulicach: Kłobuckiej, Pomorskiej, Połczyńskiej, Targowej, Skaryszewskiej, Stalowej, Kolskiej. Szacowany koszt realizacji inwestycji to ponad 2,3 mld zł. Wszystkie budynki dostosowane zostaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, będą ekologiczne i energooszczędne.
Nowe Centrum Warszawy: Kolejne zmiany w otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki – nowe drogi i więcej zieleniartykuł
Pokaż artykuł
Nowe Centrum Warszawy: Kolejne zmiany w otoczeniu Pałacu Kultury i Nauki – nowe drogi i więcej zieleni
Szykują się kolejne zmiany w rejonie Pałacu Kultury i Nauki – Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił właśnie postępowania na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy otoczenia oraz budowy nowych ulic przy PKiN. Inwestycje wpisują się w projekt Nowego Centrum Warszawy, czyli zmian, w ramach których powstaje – w samym sercu miasta – przyjazna i dostępna przestrzeń dla mieszkańców.
Plac Wiślany w Warszawie poszerza ofertę usługową i specjalistycznąartykuł
Pokaż artykuł
Plac Wiślany w Warszawie poszerza ofertę usługową i specjalistyczną
Proces komercjalizacji powstającego na warszawskich Siekierkach obiektu handlowego jest już na zaawansowanym etapie. Obok najemców dużych i średnich powierzchni, Centrum handlowe Plac Wiślany rozwija segment sieciowych konceptów usługowych i specjalistycznych, które uzupełnią funkcję lokalnego centrum zakupowego.
Orlen stawia na nowoczesny miejski format convenience. Pilotażowy sklep ruszył w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
Orlen stawia na nowoczesny miejski format convenience. Pilotażowy sklep ruszył w Warszawie
ORLEN uruchamia na stacji przy ul. Grzybowskiej w Warszawie pilotażowy koncept Stop Cafe przyszłości – nowoczesny miejski format convenience, który łączy szybkie zakupy z rozbudowaną ofertą gastronomiczną. Klienci skorzystają m.in. z rozwiązań samoobsługowych, szerszego wyboru świeżych przekąsek i wypieków, nowoczesnych automatów sprzedażowych oraz rozbudowanej strefy kawowej.
TAURON Dystrybucja zrealizowała strategiczną inwestycję dla północnej części woj. śląskiegoartykuł
Pokaż artykuł
TAURON Dystrybucja zrealizowała strategiczną inwestycję dla północnej części woj. śląskiego
TAURON Dystrybucja zrealizowała inwestycję o wartości ponad 93 mln zł, modernizując stacje elektroenergetyczne (GPZ) Herby i Mijaczów oraz blisko 50 km linii wysokiego napięcia. Dzięki temu infrastruktura kolejowa otrzymała 7 MW nowych mocy, a mieszkańcy, samorządy i przedsiębiorcy w północnej części województwa śląskiego zyskali stabilniejsze i bezpieczniejsze zasilanie.
Ciepło z serwerowni WCSS Politechniki Wrocławskiej zasili miejską sieć ciepłowniczą we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Ciepło z serwerowni WCSS Politechniki Wrocławskiej zasili miejską sieć ciepłowniczą we Wrocławiu
W najbliższej przyszłości ciepło z serwerowni Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego może zasilić wrocławską sieć ciepłowniczą. List intencyjny w tej sprawie podpisali przedstawiciele PWr i Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja.
Międzynarodowa sieć MR.DIY otworzyła nowy sklep w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Międzynarodowa sieć MR.DIY otworzyła nowy sklep w woj. śląskim
Międzynarodowa sieć sklepów MR.DIY dołącza do grona najemców Centrum Handlowego Plejada w Sosnowcu. Nowy salon zajmie lokal o powierzchni 700 mkw., rozbudowując ofertę obiektu w segmencie artykułów dla domu i codziennych zakupów. Za komercjalizację oraz kompleksowe zarządzanie obiektem odpowiada zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. W proces przygotowania warunków technicznych dla MR.DIY oraz zadbanie o spójność projektu z koncepcją modernizacji Plejady zaangażował się także zespół Project Development Services (PDS) C&W.
Inwestycja Diasfera w Łodzi już gotowa! [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja Diasfera w Łodzi już gotowa! [ZDJĘCIA]
Trzeci i zarazem ostatni etap Diasfery Łódzkiej realizowanej przez firmę Duda Development uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Tym samym, po ośmiu latach zakończyła się budowa wieloetapowego projektu deweloperskiego zlokalizowanego w samym centrum Łodzi. Łącznie w ramach całej inwestycji powstało ponad 580 mieszkań.
Wroclavia dołącza do globalnej sieci Westfield jako 3. obiekt w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wroclavia dołącza do globalnej sieci Westfield jako 3. obiekt w Polsce
Grupa Unibail-Rodamco-Westfield (URW) przypieczętowuje sukces swojego wrocławskiego obiektu rebrandingiem. 17 września br. Wroclavia oficjalnie zmieni nazwę i dołączy do grona flagowych centrów handlowych Westfield. Decyzja właściciela jest potwierdzeniem spełniania przez Wroclavię najwyższych standardów marki: jakości obiektu, podejścia do doświadczeń konsumenckich, zaangażowania społecznego oraz działania w duchu zrównoważonego rozwoju. Wroclavia stanie się 42. obiektem w globalnym portfolio Westfield oraz trzecim w skali Polski, obok warszawskich centrów Westfield Arkadia oraz Westfield Mokotów.
Kolejny krok ku budowie nowej obwodnicy w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny krok ku budowie nowej obwodnicy w woj. świętokrzyskim
Burmistrz Miasta i Gminy Osiek (woj. świętokrzyskie) wydała decyzję środowiskową dla obwodnicy tej miejscowości w ciągu drogi krajowej nr 79. Tym samym poznaliśmy przebieg trasy i możemy przygotowywać przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnicy. Ogłoszenie postępowania GDDKiA planuje w drugiej połowie br.
Kto zaprojektuje rozbudowę autostrady A4? Poznaliśmy ofertyartykuł
Pokaż artykuł
Kto zaprojektuje rozbudowę autostrady A4? Poznaliśmy oferty
Czternastu wykonawców jest zainteresowanych wykonaniem dokumentacji projektowej dla rozbudowy autostrady A4 między węzłami Brzęczkowice i Byczyna. To blisko 16 km autostrady, która do połowy marca 2027 r. pozostaje jeszcze pod zarządem prywatnego koncesjonariusza.
Kolejowa rewolucja stulecia. Rząd ogłasza gigantyczny plan dla PKP za 610 miliardów złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Kolejowa rewolucja stulecia. Rząd ogłasza gigantyczny plan dla PKP za 610 miliardów złotych!
Polska stoi u progu największej i najbardziej kosztownej modernizacji infrastrukturalnej w swojej nowoczesnej historii, która całkowicie przedefiniuje pojęcie mobilności i zepnie kluczowe regiony kraju supernowoczesną siecią transportową. 15 czerwca rząd oficjalnie zaprezentował epokowy dokument strategiczny pod nazwą Zintegrowana Sieć Kolejowa.
Holendrzy pomagają zszyć południe Gdańska. Wstępna koncepcja dla 164 hektarów artykuł
Pokaż artykuł
Holendrzy pomagają zszyć południe Gdańska. Wstępna koncepcja dla 164 hektarów
Jak połączyć rozwój nowych dzielnic z transportem publicznym, terenami zielonymi i codziennymi potrzebami mieszkańców? Odpowiedzią ma być Masterplan Gdańsk Nowe Południe, czyli plan rozwoju transportu publicznego i nie tylko na obszarze południowych dzielnic Gdańska. Podczas spotkania z dziennikarzami przedstawiono koncepcję tego przedsięwzięcia - w tym filozofię "zszywania", która przyświeca projektowi.
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłowniaartykuł
Pokaż artykuł
W Gdańsku za 179,5 mln złotych powstanie bioelektrociepłownia
Inwestycja o wartości 179,5 mln złotych umożliwi przetwarzanie 60 tysięcy ton bioodpadów rocznie w energię elektryczną, ciepło i certyfikowany nawóz organiczny. Uruchomienie instalacji planowane jest w drugiej połowie 2028 roku. Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, podpisała z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę na dofinansowanie budowy bioelektrociepłowni w gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym.
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalneartykuł
Pokaż artykuł
Stolica Wielkopolski chce mieć trzy ciepłownie geotermalne
Miasto Poznań oraz Innargi podpisały umowy użytkowania dwóch miejskich działek, na których mogą powstać ciepłownie geotermalne - w ramach realizowanej przez Veolię strategii dekarbonizacji poznańskiej sieci ciepłowniczej.
PKP Intercity poprawia dostępność Warmii i Mazurartykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity poprawia dostępność Warmii i Mazur
Od 14 czerwca, wraz z wejściem w życie wakacyjnej korekty rozkładu jazdy, PKP Intercity zwiększy ponad dwukrotnie ofertę połączeń do Kętrzyna, Giżycka, Ełku i Grajewa. Zmiany poprawią skomunikowanie Warmii i Mazur z Białymstokiem, Olsztynem, Poznaniem i Wrocławiem, a także umożliwią dalsze podróże z przesiadką do Berlina, Pragi i Lipska w Niemczech.
Wmurowano kamień węgielny pod obiekt hotelowy SHED Co-Living w Gdańsku z najmem krótkoterminowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod obiekt hotelowy SHED Co-Living w Gdańsku z najmem krótkoterminowym [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Gdański Wrzeszcz, uznawany za jedno z najbardziej dynamicznych i tętniących życiem serc biznesowo-edukacyjnych Pomorza, zyskuje właśnie nową architektoniczną i funkcjonalną dominantę. Pod koniec maja przy Alei Grunwaldzkiej odbyła się uroczystość podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę ultranowoczesnego kompleksu w formacie co-livingowym.
Co dalej z dokończeniem realizacji najwyższego wieżowca w Poznaniu?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z dokończeniem realizacji najwyższego wieżowca w Poznaniu?
Jeden z najbardziej spektakularnych projektów architektonicznych w stolicy Wielkopolski wkrótce wyjdzie z długotrwałego impasu, który niepokoił branżę nieruchomości komercyjnych. Po wielu miesiącach uderzającej ciszy na placu budowy monumentalnego drapacza chmur AND2, na horyzoncie pojawia się realna szansa na dokończenie inwestycji.
Zabytkowy Hotel President w Bielsku-Białej ponownie otwarty po kilku latachartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy Hotel President w Bielsku-Białej ponownie otwarty po kilku latach
Jeden z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych obiektów zabytkowych na południu Polski oficjalnie powraca na hotelową mapę kraju po siedmiu latach nieobecności. Kultowy, czterogwiazdkowy Hotel President w Bielsku-Białej, który zakończył swoją operacyjność w cieniu wielkich problemów finansowych poprzedniego właściciela, został wykupiony, gruntownie odświeżony i ponownie otworzył swoje reprezentacyjne podwoje dla wymagających gości. Za tym spektakularnym powrotem stoi potężna grupa kapitałowa Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe, która postanowiła przywrócić dawny blask tej dziewiętnastowiecznej perle architektury, łącząc luksusową tradycję z nowoczesnymi standardami obsługi premium.
REKLAMA